You are currently viewing Światowy Dzień Kota – pomysły na lekcję o kotach w klasach I-III

Światowy Dzień Kota – pomysły na lekcję o kotach w klasach I-III

Światowy Dzień Kota przypada 17. lutego i jest jednym ze świąt nietypowych. Warto wykorzystać tę okazję, by przygotować dla uczniów lekcje o kotach lub z kotami w roli głównej! Sprawdź, jakie pomysły na dzień kota w klasach I-III przygotowaliśmy.

Wiele dzieci bardzo lubi zwierzęta, więc lekcja o kotach w edukacji wczesnoszkolnej z pewnością spotka się z dużym entuzjazmem. To także doskonała okazja, by wpajać dzieciom prawidłowe zachowania wobec zwierząt. Światowy Dzień Kota w szkole może przybrać postać lekcji o kotach, ale nie tylko.

Pomysły na Światowy Dzień Kota w klasach I-III

Koty mogą towarzyszyć Wam przez cały dzień: w zadaniach matematycznych można liczyć koty lub przysmaki dla kotów, na języku polskim świetnie sprawdzą się czytanki, wierszyki i książki dla dzieci o kotach. Uczniowie mogą nauczyć się piosenki o kotach. Oto niektóre pomysły:

Prezentacje Genially o kotach dla uczniów klas I-III

Lekcja o kotach w nauczaniu początkowym

  • Doskonałe materiały z gotowym, darmowym PDFem do druku można znaleźć tutaj. Gotowa maska kota, przykłady książek i wierszyków, pomysły na prace plastyczne i jeszcze więcej.
  • Podczas lekcji o kotach warto omówić język ciała i zachowania kotów.
  • Warto także porozmawiać z dziećmi o prawidłowej opiece nad kotami.
  • Dobrym pomysłem jest zaproszenie na lekcję wolontariuszy, którzy opiekują się kotami w organizacjach prozwierzęcych, aby opowiedzieli o swoich podopiecznych i o potrzebach kotów.
  • Warto zachęcić dzieci do przyniesienia zdjęć własnych kotów, ulubionych książeczek o kotach oraz maskotek i zabawek z tymi zwierzętami. Takie skarby o kociej tematyce mogą Wam posłużyć do wykonania wystawy w klasie.

Prace plastyczne i zadania dla uczniów z kotami w tle

A jakie są Wasze pomysły na dzień kota w klasach I-III? Dajcie znać w komentarzach. 🙂

Dodaj komentarz