You are currently viewing Dzień dinozaura w klasach I-III – pomysły i inspiracje

Dzień dinozaura w klasach I-III – pomysły i inspiracje

Dzień Dinozaura przypada 26 lutego. Warto wykorzystać to nietypowe święto do zorganizowania ciekawej lekcji w klasach I-III. Sprawdź inspiracje i pomysły na lekcję o dinozaurach.

Dinozaury to jeden z ulubionych tematów dzieci i bardzo prawdopodobne, że w Twojej klasie jest kilku prawdziwych miłośników tych gadów. Z pewnością wszystkie dzieci ucieszą się z nietypowej lekcji, jeśli zorganizujesz dzień dinozaura w klasach I-III. Poniżej znajdziesz kilka gotowych pomysłów i wystarczy tylko wcielić je w życie!

Pomysły na dzień dinozaura w klasach I-III

Prowadząc lekcję o dinozaurach, możesz wykorzystać prezentacje Genially, a także wykonywanie prac plastycznych i quizy. Dinozaury mogą pojawić się w czytankach, zadaniach matematycznych, a nawet w piosenkach, których wspólnie się nauczycie. Możesz nawet zachęcić dzieci, by przyniosły zabawki związane z dinozaurami lub ubrały się w coś przypominającego o dinozaurach lub archeologach.

Medal: znawca dinozaurów

A może wśród Twoich uczniów są prawdziwi miłośnicy tego tematu i z dumą pokażą swoje hobby innym uczniom, przygotowując ciekawe wystąpienie lub nawet debatę z kilkoma kolegami i koleżankami? Przygotuj dla ucznia odznakę Znawca dinozaurów (kliknij!), aby wyróżnić jego wyjątkową wiedzę! Medal możesz także wykorzystać do wyróżnienia uczniów aktywnych na lekcji poświęconej dinozaurom.

Dopasuj formę zajęć do możliwości czasowych oraz potrzeb swojej klasy i koniecznie sprawdź poniższe, gotowe inspiracje:

Prezentacje o dinozaurach dla klas I-III (Genially i inne)

Pomysły na prace plastyczne z dinozaurami

  • Dinozaury z rolek po papierze toaletowym: rolkę można pomalować na odpowiedni kolor farbami, by stała się tułowiem dinozaura. Następnie z kolorowego papieru należy wyciąć łapy, ogon i głowę i dokleić je do tułowia. Latające dinozaury możecie zamocować na sznurkach i zawiesić pod sufitem, a z lądowych dinozaurów wykonać wystawkę. Zamiast rolek po papierze można wykorzystać nadmuchane balony lub papierowe talerzyki, by otrzymać dinozaury o różnych kształtach.
  • Odciski w masie solnej: przygotowujemy z dziećmi masę solną, następnie rozwałkowujemy ją i wycinamy niewielkie kółka. Na kółkach dzieci mogą odcisnąć zabawkowe dinozaury – ich ślady lub bok – by lepiej zrozumieć pracę archeologów. Następnie (po utwardzeniu masy w piekarniku) dzieci mogą pomalować swoje dzieła.
  • Układanie szkieletów dinozaurów z patyczków do uszu, makaronu.
  • Wykorzystaj więcej pomysłów zebranych na naszej tablicy Pinterest.

Piosenki o dinozaurach dla dzieci

Dodaj komentarz