You are currently viewing Kolędy i piosenki świąteczne dla uczniów klas I-III

Kolędy i piosenki świąteczne dla uczniów klas I-III

Święta Bożego Narodzenia to doskonały moment, aby połączyć naukę z poznawaniem świątecznych tradycji, a lekcje w świętecznym klimacie z pewnością sprawią dzieciom dużo radości. Sprawdź polecane przez nauczycieli kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne dla uczniów klas I-III. Idealne do nauki w klasie lub na koncert kolęd.

Wiele osób uwielbia święta Bożego Narodzenia, a dzieci w szczególności! Nadchodząca Gwiazdka to dla nich wyjątkowe przeżycie i z pewnością chętnie nauczą się piosenek świątecznych, które będą miłą, kreatywną odskocznią od szkolnej codzienności. W końcu wspólna nauka piosenki to świetny sposób na integrowanie klasy, luźniejszą atmosferę przed przerwą świąteczną i oczywiście niezawodna okazja, by dzieci lepiej poznały tradycje i świąteczne obrzędy. Kolędy i piosenki świąteczne dla uczniów klas I-III mogą także zostać wykorzystane do przedstawień dla rodziców, jasełek i koncertów kolęd.

Jakie kolędy i piosenki świąteczne do nauki w klasie I-III?

Proponowane niżej tytuły to wybór nauczycieli. Kliknij na tytuł, który Cię interesuje, aby odtworzyć kolędę lub świąteczną piosenkę na Youtubie. Jeśli lista piosenek świątecznych jest dla Ciebie przydatna, podeślij ją innym nauczycielom, by też mogli ją wykorzystać. 🙂

1. Pastorałka od serca do ucha
2. Gore gwiazda Jezusowi
3. Bosy pastuszek
4. Tylko jedna jest taka noc
5. Chojka pastorałka
6. Gwiazdeczka – Arka Noego
7. Jest taki dzień
8. Za kominem świerszczyk spał
9. Odwieczne życzenia świąteczne
10. Siedem Reniferów
11. Dziś w stajence
12. Skrzypi wóz
13. ZoZi – Skąd się wzięły Święta?
14. ZoZi – Podarunki z nieba

I bonus! Piosenka Petardy w Sylwestra (w linku od 12:40 minuty).

Jak uczyć dzieci piosenek świątecznych?

Dzieci zwykle chętnie uczą się piosenek, jednak warto im to ułatwić. Interpretacja ruchowa ułatwia zapamiętywanie: możemy pokazywać gestami słowa i zachęcić do tego całą klasę, dzięki czemu już po kilku powtórzeniach dzieci zapamiętują piosenkę, zażywają trochę ruchu w trakcie lekcji i, oczywiście, dobrze się bawią!

Jeśli znasz inne ciekawe piosenki świąteczne dla uczniów klas I-III, które chcesz polecić nauczycielom i rodzicom, napisz o tym w komentarzu!

Dodaj komentarz