You are currently viewing Pomysły na prace plastyczne z okazji dnia babci i dziadka – klasy I-III

Pomysły na prace plastyczne z okazji dnia babci i dziadka – klasy I-III

Uczniowie klas początkowych I-III z okazji dnia babci i dziadka często wykonują w szkole prace plastyczne, które później mogą wręczyć swoim dziadkom podczas klasowej uroczystości lub w domu. Sprawdź, jakie prezenty na dzień babci i dziadka można wykonać z uczniami I-III.

Dzień babci przypada 21.01, a dzień dziadka – 22.01, jednak w szkole często obchodzi się te święta jednego dnia. To dobra okazja, by porozmawiać z uczniami o ich rodzinie, nauczyć dzieci piosenek lub zorganizować lekcję tematyczną. Tradycyjnie też nauczyciele przygotowują z dziećmi prace plastyczne dla babci i dziadka. Sprawdź kreatywne pomysły na prezenty od uczniów dla dziadków.

Prace plastyczne na dzień babci i dziadka

Kalendarz na dzień babci i dziadka

Kalendarze można pobrać z tej strony, a następnie wydrukować na sztywnym papierze. Dzieci kolorują kalendarze, wklejają swoje zdjęcia (wcześniej jeden z rodziców może zrobić zdjęcia wszystkim uczniom). To prosta praca plastyczna, idealna dla pierwszaków. Dziadkowie mogą zawiesić ją na lodówce i przez cały rok korzystać z kalendarza.

Laurki

Ponadczasowy prezent od dzieci. Laurki mogą być ozdobione dowolną techniką, którą nauczyciel może zaproponować uczniom. Możemy wykorzystać kuleczki z krepy lub bibuły, plastelinę, farby, kredki, wycinanki, proste origami. Są nawet gotowe wzory do wydruku i pokolorowania. Życzenia możemy stworzyć wspólnie z dziećmi lub wybrać któreś z gotowych życzeń dla dziadków dostępnych w internecie. Warto wydrukować życzenia wcześniej, by dzieci mogły wkleić je do laurek, a pod życzeniami uczniowie mogą złożyć własnoręczny podpis.

Lampiony lub świeczniki

To popularny wybór wśród nauczycieli i bardzo efektowny podarunek dla dziadków. Słoiki lub gotowe słoiczki do wykonywania świeczników można pomalować farbami do szkła lub obkleić kawałkami bibuły i posypać brokatem. Na koniec wystarczy przewiązać słoik wstążeczką. Można także wykonać lampiony z naturalnymi ozdobami: skorupkami po orzechach (np. pistacjach) i z suszonych pomarańczy, które przykleja się do słoiczka. Jeśli potrzebujemy szybkiego pomysłu, warto wykorzystać kolorową sól do kąpieli. Możemy nasypać ją do słoiczków, umieścić w niej świeczkę typu tealight i przewiązać wstążeczką lub ozdobić samą górną krawędź lampionu.

Papierowe bukiety

Odrobina origami oraz wycinanek i mogą powstać piękne prace plastyczne na dzień babci i dziadka! Taki bukiet nigdy nie zwiędnie i będzie bardzo ładnym podarunkiem. Możemy dla ułatwienia wyciąć niektóre elementy dla dzieci (zwłaszcza młodszych). Zieloną kartkę papieru wystarczy złożyć w wachlarz i przyczepić na niej wycięte kwiatki. Alternatywą jest umieszczenie wyciętych (lub złożonych jak origami) kwiatków na słomkach po napojach i doczepienie listków. Wiele pomysłów na papierowe bukiety można znaleźć na Pintereście.

Medal dla babci i dziadka

Wystarczy plastikowa nakrętka lub podkładka, trochę plasteliny i różnych ziarenek (kawa, słonecznik, popcorn, dynia) lub kolorowych koralików. Nakrętkę wypełniamy plasteliną, a następnie dzieci układają na niej z nasion lub koralików różne wzory według własnej pomysłowości. Wystarczy do nakrętki przywiązać tasiemkę, by medal dało się założyć na szyję. I gotowe! Jeśli nie mamy plastikowych nakrętek, które da się wykorzystać jako medale, możemy wyciąć kółka ze sztywnego papieru i zaproponować namalowanie czegoś, wyklejenie bibułą itd.

***

Jakie prace plastyczne na dzień babci i dziadka wykonujecie w swoich klasach lub w domu z dziećmi? Napiszcie w komentarzu, by inni mogli się zainspirować. 🙂

 

 

Dodaj komentarz